Суббота, 22.02.2020, 18:19
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

МБОУ "СОШ имени Р.И.Зарипова с. Байлянгар" Кукморского муниципального района РТ         Татарстан Республикасы Кукмара муниципаль районының «Байлангар авылы Р.И.Зарипов исемендәге                                            урта гомуми белем бирү мәктәбе» муниципаль бюджет белем бирү учреждениесе

Меню сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 88
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа

 

Яңа уку елында мәктәпнең уңышлары
Татарстан Республикасында 2010-2015 елларга "Киләчәк-Будущее" мәгарифне үстерү стратегиясе кысаларында Татарстан Республикасы Мәгариф һәм Фән министрлыгы "Иң яхшы укытучы",  дигән грант булдырган иде. Байлангар авылы Р. И. Зарипов исемендәге гомуми урта белем бирү мәктәбе укытучылары Абдуллина Гөлфия Радик кызы, Шәмсетдинов Габделнур Мулланур улы, Галиева Әнисә Нәфиг кызы, Абдуллина Әлфия Шакир кызы "Иң яхшы укытучы" дигән мактаулы исемгә лаек булды.

Интеллектуаль чемпионат нәтиҗәләре:
«Лучший знаток русской литературы» - Хисамиева Гузель –  11 класс укучысы (укытучысы - Хисамиева Г.Т.);
«Лучший знаток физики»–Хисамиева Гузель – 11 класс  укучысы  ( 
укытучысы 
– Хисамиев А.М.); 
«Лучший знаток химии»-Димиева Ляйсан –  9 класс укучысы (
укытучысы
 – Гарифуллина Ф.Ш.);
«Лучшие знатоки английского языка»-Димиева Ляйсан – 9 класс укучысы ( 
укытучысы
 – Аминова  Ф.З.);
«Лучшие знатоки английского языка» - Галимова Индира – 10 класс укучысы ( 
укытучысы
– Аминова Ф.З.);
«Лучший  знаток немецкого языка»-Хисамиева Физалия – 11 класс укучысы ( 
укытучысы
 – Аминова Ф.З.);
«Лучший знаток по основам безопасности жизнедеятельности» - Галимова Индира – 10 класс укучысы ( 
укытучысы
 – Шайдуллин Р.Р.);
«Лучший знаток по основам безопасности жизнедеятельности» - Шакирова Залина –  10 класс укучысы ( 
укытучысы 
-  Шайдуллин Р.Р.)



2011-2012 уку елында мәктәпнең уңышлары
Татарстан Республикасында 2010-2015 елларга "Киләчәк-Будущее" мәгарифне үстерү стратегиясе кысаларында Татарстан Республикасы Мәгариф һәм Фән министрлыгы "Иң яхшы укытучы", "Иң яхшы мәктәп директоры" дигән грант булдырды. Байлангар авылы Р. И. Зарипов исемендәге гомуми урта белем бирү мәктәбе укытучылары Вакказов Хатмулла Гәрәй улы "Иң яхшы мәктәп директоры", Хисамиев Альфред Мөнәвир улы, Хисамиева Гөлшат Тимергазим кызы, Вакказова Бәрия Зыя кызы, Аминова Рима Сөнгатулла кызы, Аминова Фирдәүсә Заһит кызы "Иң яхшы укытучы" дигән мактаулы исемгә лаек булды.

Укучылар ирешкән уңышлар 
Интеллектуаль чемпионат нәтиҗәләре
1. Абдуллина Динә - "Иң интеллектуаль укучы" 
2. Аминова Дилә - "Татар теле һәм әдәбиятен иң яхшы белүче"
3. Аминова Дилә - "Технолияне иң яхшы белүче"
4. Хисамиева Гүзәл - "Физика фәнен иң яхшы белүче"
5. Хисамиева Физәлия - "Татар теле һәм әдәбиятен иң яхшы белүче"
6. Хисамиева Физәлия - "Немец телен иң яхшы белүче"
7. Закирова Рания  - "Астрономия фәнен иң яхшы белүче"
8. Закирова Рания - "Биологияне иң яхшы белүче"
                                                              Олимпиада
1. Хисамиева Гүзәл- физикадан 1 урын
2. Хисамиева Физәлия - татар теленнән призер
3. Сәләхетдинова Алисә - рус теленнән призер
4. Сәләхетдинова Алиса - татар теленнән призер
5. Галимова Индира - рус теленнән призер
6. Галлямова Энҗе - технологиядән призер

                                      2011-2012 уку елында ярышларда катнашып уңышка ирешкән укучылар
Хисамиева Әлфинә "Юный программист" конкурсының "Компьютерная презентация" төрләрендә III урынны алды.
9 сыйныфукучылары Шакирова Зәлинә, Хасанов Рушат, Хуснутдинова Зәлия 5 Республика Исмәгил Мусинмендәге курайда, сорнайда, кубызда уйнаучылар конкурсында  актив катнашкан өчен диплом белән бүләкләнделәр.
7 сыйныф укучылары Хасанова Диләрә, Галиева Ландыш, Каримова Рүфинә, Наҗмиева Гөлназ, Гыйззатуллина Әдилә, Галлямова Энҗе, Рахимова Гөлүсә, Саттарова Зилә "Вдохновение" 5-8 класслар арасындагы район конкурс-күргәзмәдә төрле номинаөияләрдә җиңүче булдылар. 
10 сыйныф укучысы Сәфарова Манзура "Время колокольчиков" Республика ОВС булган балаларның декоратив күргәзмәсенең "Декоративно-прикладное творчество" номинациясендә 1 дәрәҗә диплом белән бүләкләнде. 
Гали Галиев исемендәге яшт каләм тибрәтүчеләр арасында шигырҗ язучылар конкурсында 7 сыйныф укучысы Гыйззатуллина Әдилә 3 дәрәңә диплом белән, 5 сыйныф укучысы Абдуллина Динә кызыксындыру бүләгенә лаек булды.
Хисамиева Гүзәл район сочинениеләр конкурсында "Наследие предков - молодым" номинациясендә 1 урын алды.


2010 - 2011 уку елында мәктәпнең уңышлары
1. «Юннат-2010» район күргәзмә - конкурсында «Яшел аптека» номинациясендә җиңүче.
2. «Кар шәһәрчекләре» конкурсында гомуми урта белем мәктәпләре арасында 2 урын
3. Ноябрь аенда Казан шәһәрендә ЮНЕСКО Бөтенроссия Комитеты тарафыннан «Матур мәктәп» Халыкара кокурсы кысаларында фәнни-практик конференция уздырылды.  Безнең мәктәбебез монда катнашып, Сертификатка(Сертификат участника) ия булды.
 
Укучылар ирешкән уңышлар 
Интеллектуаль чемпионат нәтиҗәләре
1. Хисамиева Физәлия-татар теленнән 1 урын
2. Хисамиева Гүзәл- физикадан 1 урын
3. Сәйфетдинова Рәмзия-немец теленнән 1 урын
4. Корбанова Айсылу- биологиядән 2 урын
5. Шәмсетдинова Фәнүзә- немец теленнән 2 урын
6. Гарифуллина Рәфидә-экологиядән 2 урын
7. Әглиуллин Мөнзил- тарихтан 2 урын
8. Гәрәев Әнис- экономикадан 3 урын
9. Минегалиев Илнар- җәмгыять белеменнән 3 урын
10. Хәбирова Алсу-технологиядән 3 урын
Олимпиада
1. Шәмсетдинова Фәнүзә- татар теленнән 1 урын
2. Хисамиева Физәлия- татар теленнән 1 урын
3. Галиева Ландыш- технологиядән призер
4. Шакирова Зәлинә-химиядән призер
5. Хисамиева Гүзәл- физикадан призер
  
 2010-2011 уку елында ярышларда катнашып уңышка ирешкән укучылар
1. Яруллин Илшат- "Татарстан кроссы-2010” район бәйгесендә 1999елгы һәм аннан яшьрәк үсмерләр арасында 3 урын
2. Әминова Эльвира-Бөтенроссия халык исәбен алуга башыгланган иншалар конкурсында башлангыч сыйныфлар арасында 1 урын
3. Әминова Дилә- шахмат буенча район Беренчелегендә 3 урын
4. Галимуллин Искәндәр-Р.Рәүфов призына көрәш турнирында 3 урын
5. Гәрәев Әнис- Р.Рәүфов призына көрәш турнирында 2урын
6. Сәләхетдинов Илназ-ДЮСШ "Виктория” призына каратэ турниры-1 урын
7. Әминова Гөлназ- Кукмара районының 80 еллыгына багшланган район презентацияләр конкурсында 2 урын
8. Нәҗмиев Атлас-укучыларның 8 кышкы спартакиадасында хоккей буенча зона ярышларында Кукмара командасы составында 3 урын
9. Гайфуллина Алия - Әниләр көненә карата җыр һәм шигырь укучылар конкурсында «Нәфис сүз» номинациясендә Дипломант
10. Закирова Рания Зеленодольск шәһәрендә "I Республика Онегин укулары" приз һәм сертификат, Минегалиев Ильнар сертификат белән бүләкләнделәр.
11. Шәмсетдинова Фәнүзә, Хисамиева ФизәлияТатар теленнән Республика күләмендәге олимпиадада  призер булдылар.
12. Хасанова Диләрә XIII Республика математика олимпиадасының район турында призер булды. Ул XIII Республика математика олимпиадасының II турында мәктәп данын яклаячак.
13.  Саттарова Зилә "История моей семьи в истории страны" сочинение конкурсында 3 урын.
14. Нәҗмиев Азат Түбән Өскебаш авылында Нух Идрисов призына үткән бәйгедә 2 урын алып кайтты.
15. Гараев Әнис Түбән Өскебаш авылында Нух Идрисов призына үткән бәйгедә 3 урын алып кайтты.
16. Хәсәнова Диләрә Казанда 6 сыйныфларның математикадан XIII Республика олимпиадасының III турында катнашты. Аңа катнашучы сертификаты ( Сертификат учасника ) бирелде. 
17. Хисамиева Гүзәл "Юный программист" конкурсының Web-сайт номинациясендә I урын алды.
18. Хисамиева Әлфинә "Юный программист" конкурсының "Компьютерная презентация" төрләрендә I урынны алды.
19. Рахимов Линар 20 февральдә 14-15 яшьлекләр арасында 66 кг авырлыкта каратэ Кёкусинкай буенча XVII ачык Националь  Чемпионат һәм Татарстан Республикасы беренчелеге ярышларында  I урын алды. Ул грамота, медаль һәм статуэтка белән бүләкләнде.
20. "Свежий ветер" хореографик коллективлар һәм аерым биючеләр арсында үткән район конкурсында Хисамиева Әлфинә дипломант булды.
21. Нәҗмиев Азат - 9 нчы апрельдә Сәрдекбаш авылында Алмаз Галимуллин призына район беренчелегендә үткән 1995 ел һәм аннан да яшьрәкләр арасында үткән көрәш бәйгесендә III урын алды.
22. Рәхимов Линар - Сәрдекбаш авылында Алмаз Галимуллин призына район беренчелегендә үткән 1995 ел һәм аннан да яшьрәкләр арасында үткән көрәш бәйгесендә II урын алды.
23. Галимуллин Рүзәл - Алмаз Галимуллин призына район беренчелегендә үткән 1995 ел һәм аннан да яшьрәкләр арасында үткән көрәш бәйгесендә III урын алды.
24. Гәрәев Әнис - 9 нчы апрельдә Сәрдекбаш авылында Алмаз Галимуллин призына район беренчелегендә үткән 1995 ел һәм аннан да яшьрәкләр арасында үткән көрәш бәйгесендә  III урын алды. 
25.  6 сыйныф укучысы Саттарова Зилә 6 сыйныфлар арасында үткән интеллектуаль Чемпионатта "Иң яхшы татар телен белүче" номинациясендә җиңүче булды. 
26. Хисамиева Гүзәл Биектау районының "Байтик" компьютер лагерендә "Юный программист - 2011" Республика конкурсында катнаша.
27. Хсамиева Гүзәл "Паруса науки-2011" Республика конкурсында катнашып ЛАУРЕАТ ДИПЛОМЫ белән бүләкләнде.
28. Шәмсетдинова Фәнүзә "Паруса науки-2011" Республика конкурсында катнашып 3 ДӘРӘҖӘ ЛАУРЕТ  ДИПЛОМЫ белән бүләкләнде.
29. Хисамиева Физәлия "Паруса науки-2011" Республика конкурсында катнашып грамота белән бүләкләнде.
 
 
Время
Календарь
«  Февраль 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Погода
Кукмара
Найди свой город
Школа
Счетчик
счетчик посещений
...
браузеры

Copyright MyCorp © 2020
Бесплатный хостинг uCoz